Ta strona wykorzystuje cookies. Korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w naszej polityce prywatności

Pobierz:

Aplikacja - 151 MB
Aktualizacja * - 22 MB
* Przeznaczona dla użytkowników, którzy wcześniej zainstalowali aplikację.

Porównanie wersji

Porównaj możliwości, jakie daje Ci program w różnych wersjach:

Licencja
pełna
Licencja
podstawowa
Licencja
testowa
Wsparcie techniczne tak tak
Darmowe aktualizacje przez rok * tak tak
Eksport do STL tak tak
Eksport do 3DM tak tak tak
Separacja kości stawu biodrowego tak tak
Przeglądarka zdjęć DICOM tak tak tak
Innowacyjny podgląd badania tak tak tak
Wirtualne modele 3D tak tak tak
Cena 2 940 PLN lub 700 EUR lub 900 USD ** 1 470 PLN lub 350 EUR lub 450 USD ** bezpłatna

* Darmowe aktualizacje mogą zostać przedłużone po upływie 1 roku, przy zakupie pakietu aktualizacji w preferencyjnej cenie.
** Istnieje możliwość zakupu pakietu licencji w promocyjnej cenie.

Dlaczego płatna wersja?

Licencje pełna i podstawowa dają dostęp do:

 • eksportu modeli do formatu STL, możliwego do samodzielnego wydruku na drukarce 3D,
 • wsparcia technicznego przez e-mail lub telefon,
 • 1 roku darmowych aktualizacji.

Licencja testowa pozwala na eksport modeli jedynie do zamkniętego formatu 3DM, w którym modele można wydrukować tylko za naszym pośrednictwem.

Licencja podstawowa nie pozwala na odseparowanie kości udowej od biodrowej.

Minimalne wymagania systemowe:

 • procesor: Intel Core i3 (2.5 GHz),
 • RAM: 8 GB,
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 610, 512 MB,
 • system operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8,
 • .NET Framework 4.0.

Zalecane wymagania systemowe:

 • procesor: Intel Core i7 (2.5 GHz),
 • RAM: 16 GB,
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660, 1024 MB,
 • system operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8,
 • .NET Framework 4.0.

Aktywacja oprogramowania

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji możesz dokonać jej aktywacji. W tym celu proszę skontaktować się z obsługą klienta i następnie zakupić licencję. Stosowne informacje są dostępne także poprzez menu główne programu.

Dodatkowe opcje

Darmowe aktualizacje mogą zostać przedłużone po upływie 1 roku, przy zakupie pakietu aktualizacji w preferencyjnej cenie.
Istnieje możliwość zakupu pakietu licencji w promocyjnej cenie.

Instrukcje obsługi:

Instrukcja w języku polskim - PDF
Instrukcja w języku angielskim - PDF
Nie mogę znaleźć instrukcji, przepraszam. Proszę się z nami skontaktować.
Instrukcje do poprzednich wersji programu

Na życzenie użytkownika dostępna jest darmowa papierowa wersja instrukcji. W celu jej zamówienia prosimy o kontakt mailowy pod adresem: info@optimedi.pl. Czas oczekiwania na instrukcję po nawiązaniu kontaktu nie przekracza 10 dni roboczych. Instrukcje dostępne są w języku polskim i angielskim. Do przeglądania instrukcji potrzebny jest dowolny program obsługujący pliki .pdf. Jeżeli nie masz takiego oprogramowania, kliknij aby pobrać darmowy Adobe Reader.

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

E-mail: info@optimedi.pl
Tel.: +48 59 3070670

Zastosowania:

 • ortopedia,
 • chirurgia,
 • endoprotezoplastyka,
 • radiologia,
 • weterynaria,
 • druk 3D.

Nowoczesne technologie w artroplastyce

Obecnie na rynku dostępny jest szereg rozwiązań technologicznych wspierających zabiegi endoprotezoplastyki powierzchniowej biodra (tzw. kapoplastyka). Równocześnie badania naukowe potwierdzają, że nawigacja komputerowa słusznie zyskała reputację szeroko stosowanego narzędzia wspomagającego precyzję operacji chirurgicznych. Metoda ta znalazła zastosowanie w artroplastyce stawu kolanowego (TKA) (zobacz [1]), jak również służy przy całkowitej wymianie stawu biodrowego (THA), jednoprzedziałowej endoprotezoplastyce stawów kolanowych (UKA), wysokiej osteotomii kości piszczelowej (HTO) i rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Wiele badań wskazuje na polepszenie wyników u pacjentów operowanych z użyciem systemu nawigacji w stosunku do wyników uzyskiwanych przy tradycyjnych procedurach (zobacz [2]).

Możliwości rozwoju komputerowo wspomaganej endoprotezoplastyki biodra

Kolejnym krokiem dla techniki i technologii wspierających operacje ortopedyczne (m.in. kapoplastykę) jest udostępnienie obrazowego planowania przedoperacyjnego i śródoperacyjnego, wprowadzenie urządzeń ukierunkowujących (tzw. guide'ów) dedykowanych danej procedurze, a także obrazowego wspomagania w wymagających przypadkach endoprotezoplastyki. Proponowane w projekcie OptiHip rozwiązanie w pełni odpowiada na wyzwania współczesnej medycyny. W przypadku klinicznego sukcesu projektu Orthopedic Surgery 3D Planner, OptiMedi planuje rozwój przedstawionych technologii w kierunku wykorzystania w: ortopedii, neurochirurgii, chirurgii twarzoczaszki, stomatologii i protetyki.

[1] Haaker Rolf et al., Computer-Assisted Navigation Increases Precision of Component Placement in Total Knee Arthroplasty, Clinical Orthopaedics & Related Research, Volume 433, April 2005, Pages 152-159
[2] Rohit Rambani, Mathew Varghese, Computer assisted navigation in orthopaedics and trauma surgery, Orthopaedics and Trauma, Volume 28, Issue 1, February 2014, Pages 50-57, ISSN 1877-1327, http://dx.doi.org/10.1016/j.mporth.2014.01.002.

Bone Extractor - aplikacja do modelowania 3D - wyrób medyczny

Nasza aplikacja do modelowania 3D jest pierwszym z modułów wchodzących w skład pakietu Orthopedic Surgery 3D Planner. Tworzy bazę oprogramowania do planowania przedoperacyjnego w 3D. Produkt został zgłoszony jako wyrób medyczny klasy IIa. Trwa proces oceny zgodności z wymaganiami EN ISO 13485:2012 oraz Medical Devices Directive Annex II z udziałem jednostki notyfikowanej TÜV Rheinland. Jako że wyrób nie jest jeszcze certyfikowany, nie powinien być wykorzystywany w celach medycznych.

Oprogramowanie medyczne wspomagające proces planowania przedoperacyjnego zabiegów ortopedycznych stawu biodrowego. Oprogramowanie pozwala na wczytanie trójwymiarowego obrazu DICOM stawu biodrowego pacjenta i stworzenie na jego bazie trójwymiarowego modelu kości udowej, który może być następnie wydrukowany w technologii druku przestrzennego do postaci rzeczywistego modelu. Aplikacja nadaje się także do izolacji tkanki kostnej w weterynarii.

Cechy programu:

 • Kompatybilny ze standardem DICOM, pozwala na przeglądanie badań TK, RM, PET.
 • Wyposażony w funkcję generowania modeli 3D z wydzielonych tkanek, a co więcej, pozwala na separowanie kości w stawie biodrowym, czyli oddzielenie głowy kości udowej od panewki biodrowej i uzyskanie osobnych modeli 3D kości udowej lub kości biodrowej.
 • Prosty interfejs użytkownika, pozwalający w kilku kliknięciach uzyskać gotowy do wydruku model 3D kości.
 • Zbudowany dla 64-bitowych systemów operacyjnych, wykorzystuje wielowątkowość dla maksymalnej wydajności.
 • Polska i angielska wersja interfejsu użytkownika.
 • Innowacyjny podgląd badania.

Bone Extractor w działaniu

Szybki podgląd dostępnych serii badań z możliwością zmiany parametrów okna pozwala odpowiednio przygotować dowolne badanie do wytworzenia modelu.

Cały proces wydzielania kości opiera się na poprawnym wskazaniu głowy kości udowej. Pomogą Ci w tym specjalnie przygotowane, proste w obsłudze narzędzia.

Wydzielanie kości jest procesem półautomatycznym, wystarczy kilka kliknięć.

Pełny podgląd wnętrza stawu pozwala zweryfikować powierzchnię kości biodrowej przed operacją.

Jak pomagamy w rozwoju medycyny?

Dzięki funkcji oddzielenia kości udowej od biodrowej lekarz ma możliwość dokładnej analizy powierzchni głowy kości i panewki – niemożliwe do osiągnięcia na modelach całościowych. Uzyskujesz pełny wgląd do wnętrza stawu bez inwazyjnej operacji!

Pełna wersja programu pozwala na eksport modelu do uniwersalnego formatu STL. Umożliwia to edycję w programach CAD, a także druk w technologii 3D.

Sprawdź jak na świecie druk kości pomaga w rozwoju medycyny:
International Business Times
Inside 3DP
Stratasys

Wspomniane w artykułach programy i sprzęt już dziś pomagają lekarzom zmieniać oblicze medycyny, niestety korzystają z nich jedynie ośrodki, które mogą inwestować w drogie oprogramowanie i zatrudniające specjalistów do ich obsługi. My idziemy o krok dalej – oferujemy prosty w obsłudze program w rozsądnej cenie. Teraz każdy lekarz może samodzielnie przekonać się o korzyściach płynących z druku 3D.