Ta strona wykorzystuje cookies. Korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w naszej polityce prywatności

Aktualności

Nowa wersja aplikacji Planner 2D

2020-07-20

Najnowsza wersja oprogramowania do planowania zabiegów ortopedycznych dostępna na naszej stronie: Orthopedic Surgery 2D Planner.
Najnowsza wersja 2019.12.0 została rozszerzona o funkcje pomiarową, co pozwala na przeprowadzenie automatycznej kalibracji do okrągłego znacznika. W raporcie z planu dodano informację o sposobie kalibracji. Oprogramowanie zostało zaklasyfikowane jako wyrób medyczny klasy I z funkcją pomiarową. Ocenę zgodności przeprowadzono z udziałem Jednostki Notyfikowanej TUV Nord (numer jednostki 2274). W oprogramowaniu dodano możliwość grupowania implantów. Ponadto naprawiono dotychczas zgłoszone błędy.

Nowa wersja aplikacji Planner 2D

2019-07-10

Jest już nowa wersja naszej aplikacji do planowania przedoperacyjnego Planner 2D.
Najnowsza wersja aplikacji 2019.07.0 została rozszerzona o funkcję resekcji kolana pozwalająca na wyznaczenie wielkości resekcji udowej oraz piszczelowej, naezędzie wyrównania osi zostało dopasowane do tej funkcji. Narzędzia dostępne w programie zostały podzielone na narzędzia służące do przymiarowania oraz dodatkowe. cofnij/powtórz pozwalającą na cofanie ostatnio wprowadzonych w projekcie zmian lub przywracanie wcześniej cofniętych zmian, innowacyjnością różniącą tą funkcjonalność od podobnej w innych programach, jest zapis historii zmian z projektem. Mniejsze zmiany wprowadzone w najnowszej wersji aplikacji to: rozwijanie informacji o implancie na kliknięcie myszką na pasek oraz możliwość przełączania się pomiędzy wkładkami panewek.

Nowa wersja aplikacji Planner 2D

2019-05-10

Jest już nowa wersja naszej aplikacji do planowania przedoperacyjnego Planner 2D.
Najnowsza wersja aplikacji 2019.04.0 została rozszerzona o funkcjonalność cofnij/powtórz pozwalającą na cofanie ostatnio wprowadzonych w projekcie zmian lub przywracanie wcześniej cofniętych zmian, innowacyjnością różniącą tą funkcjonalność od podobnej w innych programach, jest zapis historii zmian z projektem. Oznacza to, że po otwarciu wcześniej zapisanego projektu można używać funkcji cofnij/powtórz do zmian, które zostały wprowadzone przy wcześniejszej pracy z danym projektem. Kolejną ważną zmianą, która również cechuje się oryginalnością jest możliwość stworzenia dwóch wariantów w projekcie i dzięki temu porównania możliwych rozmiarów lub rodzajów zastosowanych endoprotez. Mniejsze zmiany wprowadzone w najnowszej wersji aplikacji to: różne kolory znaczników dla narzędzi oraz obrysów implantów, inny kolor narzędzi niż obrysów implantów i możliwość ukrywania przerywanych linii z opisem.

Nowa wersja aplikacji Planner 2D

2018-11-28

Jest już nowa wersja naszej aplikacji do planowania przedoperacyjnego Planner 2D.
Najnowsza wersja aplikacji 2018.06.0 została rozwinięta o dwa nowe narzędzia do planowania operacji stawu kolanowego, jedno które pozwala na wyznaczenie osi mechanicznej nogi oraz kości udowej. Drugie, które wyrównuje oś mechaniczną udową oraz oś anatomiczną piszczelową do wcześniej wyznaczonej osi mechanicznej nogi. Została również dodana opcja wyszukiwania implantów po ich nazwie oraz możliwość dodania implantów do "ulubionych", dzięki czemu korzystanie z najczęściej używanych implantów jest łatwiejsze.

Nowy Planner 2D

2015-02-19

Jest już nowa wersja naszej aplikacji do planowania przedoperacyjnego Planner 2D. Nowością jest możliwość redukcji biodra.
Ponadto przygotowaliśmy specjalną ankietę dla użytkowników Plannera 2D. Zapraszamy do podzielenia się z nami opinią o produkcie. Ankieta dostępna jest tutaj.

Verteks

2015-01-26

Razem z firmą OptiNav zapoczątkowaliśmy nowy projekt, który będzie realizowany pod szyldem Verteks. Pomysł nowej spółki okazał się na tyle ciekawy, że mogła założyć biuro w inkubatorze Matter w Chicago, który wspiera wybrane start-upy z branży medycznej - i tak też zrobiła. Verteks zdążył także zaznaczyć swoją obecność w mediach: Chicago Tribune, Puls Biznesu. Projekt pod kryptonimem Magellan to system nawigacji śródoperacyjnej, który pozwoli chirurgowi widzieć wnętrze pacjenta bez cięcia tkanek. Wizualizacja będzie bazować na wcześniej wykonanej tomografii komputerowej i rekonstrukcji 3D. Obraz ma być rzucany na to, co lekarz widzi podczas operacji przez okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Technologia ma zwiększyć szybkość i precyzję operacji oraz zmniejszyć liczbę błędów, niepotrzebnych cięć i ilość usuniętej zdrowej tkanki.

Kolejna wersja oraz nowa licencja Bone Extractora

2014-12-02

Dziś ukazała się kolejna (1.7.2) wersja naszego programu do ekstrakcji kości. Poprawiony został odczyt plików DICOM i dokładność separacji kości. Ponadto, od wersji 1.7.2 aplikacja będzie udostępniana na trzech różnych licencjach. Funkcjonalności dawnej licencji podstawowej pokrywane są teraz przez licencję testową. Nowa licencja podstawowa różni się od pełnej brakiem możliwości separacji kości biodrowej od udowej.

Obniżka cen Bone Extractora

2014-11-26

Nowe ceny można znaleźć tutaj.

Listopad miesiącem promocji

2014-10-23

Nowy cennik dla Plannera 2D - o szczegóły zapytaj przez info@optimedi.pl.

OptiMedi na łamach

2014-09-23

Artykuł o OptiMedi pojawił się 11 września w Pulsie Biznesu. Jako dodatkową, nieco spóźnioną ciekawostkę dodajemy także wypowiedź naszego prezesa w Rzeczpospolitej z 30 czerwca.

Druk 3D dla każdego

2014-09-05

Udostępniliśmy kolejną już wersję Bone Extractora. Nowością jest możliwość eksportu wirtualnego modelu kości pacjenta do drukowalnego formatu w darmowej wersji aplikacji. Zapoznaj się z naszą ofertą druku przestrzennego.

Nowa opcja w Bone Extractor

2014-08-22

Zakończyliśmy prace nad rozszerzaniem możliwości programu Bone Extractor. Od teraz dostępna jest opcja wydzielania również kości biodrowej. Więcej o programie możesz przeczytać na jego oficjalnej stronie.

Orthopedic Surgery 3D Planner, Module: Bone Extractor

2013-10-31

Zakończyliśmy prace nad aplikacją Orthopedic Surgery 3D Planner, Module: Bone Extractor. Status: certyfikacja wyrobu medycznego z udziałem TUeV (jednostka notyfikowana). Zobacz prezentację aplikacji Bone Extractor na naszym kanale YouTube. Poszukujemy partnerów, którzy mają możliwości wdrożenia tej innowacyjnej technologii na skalę globalną.

Prace rozwojowe nad technologią 3D na ukończeniu

2013-06-04

Zakończyliśmy najważniejsze etapy prac rozwojowych nad unikalną w skali światowej technologią, umożliwiającą planowanie przedoperacyjne na wirtualnym modelu 3D pacjenta lub na wydrukowanej w technologii 3D kopii kości danego pacjenta.

Uczestnictwo w targach AAOS w Chicago w USA

2013-03-21

W dniach 19-21 marca 2013 odwiedziliśmy targi AAOS w Chicago w USA. Dziękujemy wszystkim za spotkania, jesteśmy przekonani, że wkrótce przyniosą wymierne efekty. Już teraz zapraszamy za rok na targi AAOS w Nowym Orleanie (11-15.03.2014), gdzie będziemy mieć własne stoisko.

OptiMedi Planner 2D

2013-03-10

Zakończyliśmy pracę nad pierwszą wersją oprogramowania OptiMedi Planner 2D. Aplikacja wspomaga przymiarowanie modeli protez ortopedycznych na obrazie RTG pacjenta. Mamy nadzieję, że stanie się ona narzędziem codziennego użytku, pozwalającym każdorazowo dobrać zestaw niezbędnych implantów jeszcze przed wejściem na salę operacyjną. Aplikacja jest bezpłatna. Zapraszamy na oficjalną stronę Plannera 2D.

OptiMedi Sp. z o.o. na konferencji NIDays 2012

2012-10-16

OptiMedi Sp. z o.o. na NIDays 2012.

Zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy pierwszego guide'a

2012-10-01

Prezentacja procesu projektowania guide'a: Orthopedic Surgery 3D Planner, Guider 3D for Hip Resurfacing.

Prototyp aplikacji wizyjnej 2D już gotowy

2012-06-26

Prezentacja aplikacji na YouTube: Orthopedic Surgery 2D Planner.