Ta strona wykorzystuje cookies. Korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w naszej polityce prywatności

Powstanie firmy

OptiMedi Sp. z o.o. jest spółką zależną OptiNav Sp. z o.o. utworzoną z Agencją Rozwoju Pomorza S.A. z siedzibą w Gdańsku w ramach programu "Inicjowanie działalności innowacyjnej" POIG Działanie 3.1.

Planowanie operacyjne, modelowanie 3D
oraz druk 3D w medycynie i ortopedii

Praca lekarza ortopedy niewątpliwie zyskuje współcześnie na wydajności, dzięki rozpowszechnieniu technik obrazowania medycznego, takich jak rentgenografia, czy tomografia komputerowa. Obrazy pozyskiwane przez aparaturę dają medykom wgląd w to, czego nie widać gołym okiem. Rozwój techniki cyfrowej sprawił, że mogą oni coraz szybciej i dokładniej analizować zdjęcia. Ale nie muszą robić tego samodzielnie. Tutaj rozpoczyna się nasza rola.

Obrazy medyczne są istną kopalnią informacji o pacjencie, jednak dane nie zawsze są prezentowane w sposób łatwy do analizy. Nasze rozwiązania ułatwiają analizę medycznych danych obrazowych, a także upraszczają ich wykorzystanie w planowaniu zabiegu alloplastyki stawu biodrowego. Aplikacje pozwalają na szybki i prosty dobór endoprotezy do indywidualnych potrzeb pacjenta wraz z miejscem implantacji oraz pozwalają stworzyć trójwymiarowy wirtualny model stawu biodrowego. Zajmujemy się tworzeniem zaawansowanych aplikacji wizyjnych 2D i 3D oraz systemów wspomagających procedury planowania przedoperacyjnego oraz operacyjne.

Drugim obszarem naszych działań jest drukowanie 3D. Ta nowoczesna technologia pozwala stosunkowo niskim kosztem wyprodukować niewielkie partie produktów. Oznacza to wzrost przystępności spersonalizowanych narzędzi i implantów. Postanowiliśmy więc wykorzystać metody produkcji przyrostowej do wspomagania ortopedów w procesie planowania zabiegów.

Tutaj bardziej obrazowo o naszej działalności.

OptiMedi Spółka z o.o.

OptiMedi Spółka z o.o.
ul. Grunwaldzka 10
76-200 Słupsk
tel.: +48 59 3070670
tel. kom.: +48 662 010 174

NIP 8393169130
REGON 221592469
KRS 0000407531
Kapitał zakładowy 100 000,00 PLN, wpłacony w całości
Krajowy Rejestr Sądowy VIII Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku

Adres korespondencyjny

OptiMedi Spółka z o.o.
ul. Grunwaldzka 10
76-200 Słupsk